6 победи в 4 дисциплини за Rossignol Group

6 victories
Биатлон, ски-алпийски дисциплини, ски-бягане и ски-крос

Хенрик Кристоферсен доминира над Хиршер

rossignol_a16-vims-ag-00-0133

Норвежецът Хенрик Кристоферсен спечели първия слалом за сезона от Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Бронзовият медалист в дисциплината от Олимпиадата в Сочи 2014 Кристоферсен триумфира убедително във френския зимен курорт Вал Д’Изер.

Петра Влъхова спечели, a Фрида Хансдотер остана втора

a16-aaws-cp-00-0116

Петра Влъхова от Словакия спечели слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в норвегия зимен курорт Оре, a Световната вицешампионка Фрида Хансдотер (Швеция) завърши втора на 59 стотни от секундата.

Мартен Фуркад и Зимон Шемп

rossignol_Group11122015cm34

В преследването на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен, победител стана олимпийският шампион в дисциплината Мартен Фуркад (Франция), който записа своят 40-ти успех за Световната купа, следван от Зимон Шемп отново от отбора на Rossignol.

Федерико Пелегрино

Pellegrino151213mf200 (1)

Федерико Пелегрино (Италия) спечели спринтa свободен стил от Световната купа по ски-бягане в Давос (Швейцария).

Фредерика Бриньоне с трето място и трети подиум за сезона

rossignol_a16-aawg-cp-02-0897

Французинът Жан Фредерик Шапюи спечели ски кроса от Световната купа във Вал Торенс.