Спортни събития – обзор

В Блог, Новини, Полезно и интересно, Тенденции

„Обичаме спорта, Обичаме София, Обичаме Витоша!. С този мотив, няколко хиляди софиянци и гости на столицата се събраха в неделната сутрин на 12-ти, край хижа Момина скала за първото издание на летния спортен фест „Vitosha Summer Fest“. Събитието се организира от Столична Община и е втората голяма проява за тази година по инициативата „София – Европейска столица на спорта през 2018 г. Над 450 спортисти взеха участие в празника, организаторите бяха предвидили състезания по планинско колоездене и бягане, а други участници се включиха в туристически поход. При бегачите първото място спечели Андрей Гридин, а най-бързата дама бе Милка Михайлова. Най-добър в трите обилки около Копитото при колоездачите бе Илко Илиев.

Изминалия уикенд завърши и турнирът по плажен волейбол за жени и мъже Smolyan Beach Open, който се проведе в центъра на родопския град. Светла Ангелова и Ирена Мишонова при жените и Николай Колев и Константин Митев при мъжете са победителите от четвъртото издание на турнира от Националната верига на България.

Състезателката по триатлон, Христина Стойневa приключи участието си в Европейското първенство по триатлон в Швейцария, провело се миналата седмица. Поради съдийска грешка, тя не успя да финишира и сподели, че продължава да гледа напред и тази седмица, ще участва в Балканиадата по триатлон в Загреб, Хърватия.